O‘zbekiston futbol terma jamoasi bosh murabbiyining yordamchisi Timur Kapadze o‘z lavozimini tark etdi. Futbol assotsiatsiyasi xabariga ko‘ra, mutaxassis yangi taklif olgan va faoliyatini bosh murabbiy sifatida davom ettirish niyatida.
Assotsiatsiyaga yo‘llagan bayonotida Kapadze «murabbiylik faoliyatini yangi bosqichda davom ettirmoqchi» ekanini ta’kidladi. Federatsiya rahbariyati unga mamlakat futbolini rivojlantirishdagi hissasi uchun minnatdorchilik bildirdi va yangi bosqichda muvaffaqiyat tiladi.
Eslatib o‘tamiz, joriy yilning yanvar oyida Timur Kapadze Srеchko Katants o‘rniga milliy terma jamoa bosh murabbiyi etib tayinlangan edi. Uning qo‘l ostida jamoa Jahon chempionati saralashining uchinchi bosqichida muvaffaqiyatli ishtirok etib, tarixda ilk bor final bosqichiga yo‘l oldi. Muhim o‘yinlar orasida Qirg‘iziston (1:0) va Qatar (3:0) ustidan g‘alabalar, shuningdek, Eron va BAA bilan durang natijalar bor.
Bundan avval Kapadze O‘zbekiston yoshlar terma jamoasini ham ilk bor mamlakat tarixida Olimpiya o‘yinlariga olib chiqqan edi. Ushbu voqea asosida “Ko‘rinmas medal” nomli hujjatli film suratga olingan.

Тимур Кападзе покинул сборную Узбекистана и продолжит карьеру главным тренером
Тимур Кападзе покинул должность помощника главного тренера сборной Узбекистана. Он получил новое предложение и планирует продолжить карьеру в роли главного тренера.
Помощник главного тренера сборной Узбекистана по футболу Тимур Кападзе покинул свой пост. Как сообщает Ассоциация футбола, специалист получил новое предложение и намерен продолжить карьеру в качестве главного тренера.
В заявлении, направленном в Ассоциацию футбола, Кападзе отметил, что хочет «продолжить карьеру на новом уровне». Руководство федерации поблагодарило его за вклад в развитие футбола и пожелало успехов на новом этапе.
Напомним, что в январе Тимур Кападзе возглавил национальную сборную, сменив Сречко Катанца. Под его руководством команда успешно выступила в третьем раунде отбора на чемпионат мира, впервые в истории пробившись на ЧМ. Среди ключевых матчей — победы над Кыргызстаном (1:0) и Катаром (3:0), а также ничьи с Ираном и ОАЭ.
Ранее Кападзе также вывел молодёжную сборную Узбекистана на Олимпийские игры — впервые в истории страны. Об этом событии был снят документальный фильм «Невидимая медаль».