«Humo Air»нинг навбатдаги парвози: Тошкент-Фарғона-Тошкент
Юртимиз бўйлаб қулай, ҳамёнбоп ва хавфсиз авиқатновларни йўлга қўйган «Humo Air» компаниясининг навбатдаги манзили Тошкент-Фарғона-Тошкент йўналишига қаратилди.
Юртимиз бўйлаб қулай, ҳамёнбоп ва хавфсиз авиқатновларни йўлга қўйган «Humo Air» компаниясининг навбатдаги манзили Тошкент-Фарғона-Тошкент йўналишига қаратилди.
«Humo Air» авиакомпанияси томонидан пойтахтимиздан амалга оширилаётган мунтазам рейслар қатор афзалликларга эга. Бу рейслар транспорт тизимида имкониятларни кенгайтиради, аҳолимизга қулай ва самарали саёҳат қилиш имконини беради. Бундан ташқари, бизнес, туризм ва сармоя киритиш учун янги имкониятлар очади, меҳмонларни, шунингдек, юқори салоҳиятга ва имкониятга эга бўлган ҳамкорларни ҳам ўзига жалб қилади. Рейсларнинг жорий этилиши нафақат ҳудуднинг иқтисодий ўсишига ҳисса қўшади, балки маданий алмашинувлар ва ҳамкорликка ҳам хизмат қилади. «Humo Air» авиакомпаниясини пойтахтдан вилоятимизга йўналиш очилгани билан табриклаймиз. Бу йўналиш Фарғона шаҳрининг ижтимоий, туризм ва ишбилармонлик соҳалари ривожи ва фаровонлигига ижобий таъсир кўрсатади, деган умиддамиз”, — деди Фарғона вилояти ҳокими.
Мазкур йўналишдаги парвозлар 180 йўловчига мўлжалланган. Чипталарни флйҳумо.cом сайти орқали бронь қилиш мумкин.
Шунингдек, 10 январь куни «Humo Air»нинг Тошкент-Бухоро-Тошкент йўналиши бўйича ҳам илк парвози бошланади. Ушбу рейснинг учиш вақти Тошкентдан Бухорога 10:15 да, Бухородан Тошкенга эса 12:00 да, ҳафтанинг чоршанба ва шанба кунлари этиб белгиланган
Вилоят ҳокимлиги мамлакатимизнинг сайёҳлар учун асосий йўналишлардан бири бўлган Бухоро шаҳрига Тошкентдан тўғридан-тўғри рейслар қатнови йўлга қўйилиши бўйича ижобий муносабат билдирди. Ҳокимлик вакилининг сўзларига кўра, эндиликда нафақат хорижлик, балки маҳаллий сайёҳлар ҳам ҳамёнбоп нархларда парвоз қилиб, Ўзбекистоннинг бетакрор маданиятига шўнғиш имкониятига эга.
«Сўнгги йилларда турли соҳаларда амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар халқимиз турмуш тарзини яхшилаш, туризм ва ҳудудлараро парвоз маданиятини ривожлантириш учун ҳар томонлама шарт-шароит яратишга хизмат қилаётганини алоҳида таъкидлаб ўтишим керак», – дейди Бухоро вилояти ҳокими ўринбосари.
Қайд этиш жоизки, «Humo Air» лоукостер авиакомпанияси 2023 йилнинг 15 декабридан Ўзбекистоннинг тўртта шаҳри – НукусСамарқандУрганч ҳамда Қаршига парвозларни бошлаган. Жорий йил 7 январидан эса авиакомпания ТермизҚарши, шунингдек, Самарқанд-Урганч-Самарқанд йўналишида қатновларни амалга оширди.
«Humo Air» билан энди одамлар Фарғона ва Бухорога учади.
Маълумот ўрнида шуни таъкидлаш жоизки, лоукостер деганда кам буджетли авиакомпания тушунилади. У компания фаолияти билан боғлиқ барча омилларни оптималлаштириш орқали чипталарни арзон нархларда сота олиш имкониятига эга бўлган авиаташувчидир.

Следующий рейс Humo Air: Ташкент-Фергана-Ташкент
Следующим направлением первого лоукостера Узбекистана Humo Air, представляющего комфортные, доступные и безопасные авиаперелеты по всей стране, стал Ташкент-Фергана-Ташкент.
Следующим направлением первого лоукостера Узбекистана Humo Air, представляющего  комфортные, доступные и безопасные авиаперелеты по всей стране, стал Ташкент-Фергана-Ташкент.
"Регулярные рейсы из нашей столицы, предоставляемые авиакомпанией Humo Air, имеют ряд преимуществ. Эти рейсы способствуют улучшению транспортного сообщения, позволяя нашим жителям путешествовать удобно и эффективно. Кроме того, они открывают новые возможности для бизнеса, туризма и инвестиций. поскольку простота доступа привлекает как посетителей, так и потенциальных партнеров. Введение регулярных рейсов не только способствует экономическому росту региона, но также способствует культурному обмену и сотрудничеству. Мы поздравляем авиакомпанию Humo Air с запуском маршрута из столицы в наш регион. Надеемся, что это направление окажет положительное влияние на развитие и процветание социальной, туристической и деловой сферы Ферганы», - сказал хоким Ферганской области.
Первые рейсы по данному маршруту рассчитаны на 180 пассажиров. Билеты можно забронировать через сайт flyhumo.com.
10 января текущего года состоится первый полёт «Humo Air» по маршруту Ташкент-Бухара-Ташкент. Время вылета рейса из Ташкента в Бухару запланировано на 10:15, а в обратную сторону — на 12:00 по средам и субботам еженедельно.
В хокимияте Бухары, одного из основных направлений для туристов страны, отрадно отреагировали на новость о прямых рейсах из Ташкента. По словам представителя хокимията, теперь не только иностранные, но и местные туристы имеют возможность летать бюджетно и окунуться в уникальную культуру Узбекистана.
«Должен отметить, что проводимые в последние годы широкие реформы в различных сферах способствуют улучшению образа жизни нашего народа, создают всесторонние условия для развития туризма и межрегиональных культуры полетов.», — поделился заместитель хокима Бухары.
Стоит отметить, что лоукостер Humo Air 15 декабря 2023 года начал полеты в четыре города Узбекистана – Нукус, Самарканд, Ургенч и Карши. А с 7 января этого года авиакомпания выполняла рейсы в Термез, Карши, а также из Самарканда в Ургенч и обратно.
С Humo Air теперь люди летают в Фергану и Бухару.
Для информации стоит отметить, что под словом лоукостер понимается малобюджетная авиакомпания. Это авиаперевозчик, который может продавать билеты по доступным ценам, оптимизируя все факторы, связанные с деятельностью компании.