O‘zbekiston Eronga gumanitar yordam yubordi.
O‘zbekiston Eronga gumanitar yordam yubordi. Darregazga eng zarur oziq-ovqat mahsulotlari va dori-darmonlar yetkazildi.
O‘zbekiston Eronga gumanitar yordam ko‘rsatdi, Darregaz shahriga oziq-ovqat va dori-darmonlar yetkazildi. Ushbu tashabbus ikki mamlakat o‘rtasidagi do‘stona aloqalar va o‘zaro qo‘llab-quvvatlashning mustahkamligini tasdiqlaydi.
Gumanitar yuk tarkibiga eng zarur mahsulotlar — un, guruch, shakar, makaron, kungaboqar yog‘i va konservalar kiritildi. Shuningdek, Eronga dori-darmonlar va tibbiy buyumlar ham yuborildi.
Yukni topshirish marosimida mahalliy hokimiyat va diplomatik korpus vakillari, jumladan Darregaz hokimi Mujtobo Bazmaru, Eron TIV maslahatchisi Ali Masumifar va Turkmanistondagi Eron elchisi Ali Mujtobu Ruzbehan ishtirok etdi.
Eron tomoni O‘zbekiston rahbariyatiga ko‘rsatgan yordami uchun minnatdorlik bildirgan va bu qadam ikki davlat o‘rtasidagi hamkorlik va o‘zaro ishonch darajasini aks ettirganini ta’kidlagan.

Узбекистан направил гуманитарную помощь Ирану
Узбекистан отправил гуманитарную помощь Ирану. В Дарегаз доставлены продукты первой необходимости и медикаменты.
Узбекистан оказал гуманитарную помощь Иран, направив партию продовольствия и медикаментов в город Дарегаз. Инициатива стала подтверждением устойчивых дружественных отношений и взаимной поддержки между двумя странами.
В состав гуманитарного груза вошли продукты первой необходимости — мука, рис, сахар, макаронные изделия, подсолнечное масло и консервы. Также иранской стороне переданы медикаменты и медицинские изделия.
В церемонии передачи приняли участие представители местных властей и дипломатического корпуса, включая хокима Дарегаза Мужтабо Базмару, советника министра иностранных дел Ирана Али Масумифара и посла Ирана в Туркменистане Али Мужтабу Рузбехани.
Иранская сторона выразила благодарность руководству Узбекистана за оказанную помощь, отметив, что этот шаг отражает высокий уровень сотрудничества и взаимного доверия между государствами.