Chirchiqda avval ham sudlangan shaxs avtomobil o‘g‘irlagani uchun 12 yilga ozodlikdan mahrum etildi
Chirchiqda 33 yoshli erkak avtomobil o‘g‘irlash va mulk o‘g‘irligi uchun 12 yilga ozodlikdan mahrum etildi. U ayniqsa xavfli retsidivist deb topildi.
Chirchiqda 33 yoshli erkak xavfli retsidivist deb topilib, avtomobil o‘g‘irlash va mulk o‘g‘irligi uchun 12 yilga ozodlikdan mahrum etildi.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, jinoyat Lacetti haydovchisi avtomobil nosozligi sabab yo‘l chetida to‘xtagan paytda sodir bo‘lgan. Ayblanuvchi yordam taklif qilib, rulga o‘tirgan va mashinani haydab qochgan. U salon ichidagi pul hamda shaxsiy buyumlarni o‘g‘irlab, avtomobilni eng yaqin maktab yaqinida tashlab ketgan.
Aniqlanishicha, 1992 yilda tug‘ilgan erkak ilgari olti marta sudlangan. Jinoyat sodir etilgan vaqtda u koloniyada jazo o‘tayotgan bo‘lgan. Ma’muriyat qaroriga ko‘ra, u vaqtincha boshqa joyda ishlash uchun yuborilgan. Shu yerda u ham jazo o‘tayotgan ayol bilan tanishib, ular o‘rtasida munosabatlar boshlangan. Keyinchalik ular birgalikda qochishga qaror qilgan. Qochgach, ular uy ijaraga olishga uringan, biroq bunga erisha olmagach, yana jinoyat yo‘liga qaytgan.
Sud erkakni Jinoyat kodeksining 169-moddasi 3-qismi “a” bandi (o‘g‘rilik) va 267-moddasi 2-qismi “a” hamda “g” bandlari (transport vositasini o‘g‘irlash) bo‘yicha aybli deb topdi. Sud hukmiga ko‘ra, unga 12 yil ozodlikdan mahrum etish jazosi tayinlandi.

В Чирчике рецидивиста приговорили к 12 годам тюрьмы за угон автомобиля
33-летнего мужчину в Чирчике приговорили к 12 годам тюрьмы за угон автомобиля и кражу имущества. Он признан особо опасным рецидивистом.
В Чирчике 33-летний мужчина признан особо опасным рецидивистом и приговорён к 12 годам лишения свободы за угон автомобиля и кражу имущества.
По материалам следствия, преступление произошло после того, как водитель автомобиля Lacetti остановился на обочине из-за неисправности. Осуждённый предложил помощь, сел за руль и скрылся на машине. Он похитил находившиеся в салоне деньги и личные вещи, после чего оставил автомобиль у ближайшей школы.
Правоохранительные органы установили, что мужчина, 1992 года рождения, ранее шесть раз привлекался к уголовной ответственности. На момент преступления он отбывал наказание в колонии-поселении.
По распоряжению администрации колонии его временно направили на работу в другое место, где он познакомился с женщиной, также отбывающей наказание. Между ними завязались отношения, и пара решилась на побег. После побега они пытались снять жильё, но, не сумев этого сделать, вновь вернулись к преступной деятельности.
Суд признал мужчину виновным по части третьей пункта «а» статьи 169 («Кража») и по части второй пунктов «а» и «г» статьи 267 («Угон транспортного средства») Уголовного кодекса. Приговором суда ему назначено наказание в виде 12 лет лишения свободы.