Navoiy viloyatida mast va huquqsiz haydovchi Damas’da 23 nafar bolani olib ketayotganda qo‘lga olindi
Navbahor tumanida 23 nafar bola va ikki tarbiyachini olib ketayotgan, huquqsiz va mast holatdagi Damas haydovchisi qo‘lga olindi. Ish sudga yuborildi.
15 sentyabr kuni Navoiy viloyati Navbahor tumanida YHXX xodimlari Damas avtomobilini to‘xtatdi, uning ichida 23 nafar bog‘cha tarbiyalanuvchisi va ikki nafar tarbiyachi bo‘lgan.
Tekshiruv jarayonida haydovchi mast holatda ekani va haydovchilik guvohnomasiga ega emasligi aniqlandi.
Erkak mashina qaynonasiga tegishli ekanini, yo‘lovchilar orasida o‘z farzandi ham bo‘lganini aytib, «Oldingi kuni charchadim va shu sababli pivo ichdim», — deya izoh berdi.

В Навоийской области пьяный водитель без прав вёз 23 детей на Damas
В Навбахорском районе задержан водитель Damas, перевозивший 23 детей и двух воспитателей без прав и в состоянии алкогольного опьянения. Дело передано в суд.
В Навбахорском районе Навоийской области 15 сентября сотрудники УБДД остановили автомобиль Damas, в котором находились 23 воспитанника детского сада и два воспитателя.
При проверке выяснилось, что водитель был в состоянии алкогольного опьянения и не имел водительского удостоверения.
Мужчина признался, что машина принадлежит его тёще, а среди пассажиров был и его собственный ребёнок. «Накануне я устал и поэтому выпил пиво», — заявил он.
Автомобиль был помещён на штрафстоянку, а оформленные материалы переданы в суд для дальнейшего рассмотрения.