Toshkentda ayol ikki nafar bolasini derazadan tashlab yubordi va o‘zi ham sakrab halok bo‘ldi.
Toshkentda 24 yoshli ayol ikki nafar bolasini to‘rtinchi qavatdan tashlab yubordi va o‘zi sakkizinchi qavatdan sakradi. Bolalar tirik qolgan, onasi esa vafot etdi. Hodisaga er-xotinning janjali sabab bo‘lgani taxmin qilinmoqda.
Toshkentning Olmazor tumanida 24 yoshli ayol ikki nafar kichik yoshli o‘g‘lini to‘rtinchi qavatdan tashlab yuborgan, so‘ng o‘zi ham sakkizinchi qavatdan sakragan. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot xizmati xabar berdi.
Fojia 17-sentabr kuni soat 14:18 atrofida yuz bergan. Yoshi 1 va 3 da bo‘lgan bolalar to‘rtinchi qavatdan yiqilib tushgan, biroq ularning hayoti saqlab qolingan. Hozircha bolalarning ahvoli oshkor qilinmagan.
Ayolning o‘zi og‘ir tan jarohatlari olib, shifoxonada vafot etgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, voqeaga er-xotin o‘rtasidagi rashk asosidagi janjal sabab bo‘lishi mumkin.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 97-moddasi («Qasddan odam o‘ldirish») va 25-moddasi («Jinoyat sodir etishga tayyorgarlik ko‘rish va jinoyatga suiqasd qilish») bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov harakatlari davom etmoqda.

В Ташкенте женщина выбросила двоих детей из окна и погибла, выпрыгнув сама
В Ташкенте 24-летняя женщина выбросила двоих детей с четвёртого этажа и сама прыгнула с восьмого. Дети выжили, мать скончалась. Причиной могла стать ссора с мужем.
В Алмазарском районе Ташкента 24-летняя женщина выбросила двух малолетних сыновей с четвёртого этажа, а затем прыгнула сама с восьмого. Об этом сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры.
Трагедия произошла 17 сентября около 14:18. Дети, возрастом 1 и 3 года, упали с четвёртого этажа, однако их жизни удалось спасти. Состояние малышей в настоящий момент не раскрывается.
Сама женщина получила тяжёлые травмы и скончалась в больнице.
По предварительным данным прокуратуры, причиной случившегося могла стать ссора с супругом на почве ревности.
По факту возбуждено уголовное дело по статьям 97 («Умышленное убийство») и 25 («Приготовление к преступлению и покушение на преступление») Уголовного кодекса. Следственные действия продолжаются.