Toshkent viloyatida ta’lim tizimi xodimlari o‘rtasidagi mojaro o‘rganilmoqda
Ohangoronda ta’lim tizimi xodimlari o‘rtasidagi mojaro ortidan tekshiruv boshlandi. Hodisaning videosi jamoatchilikda katta rezonans uyg‘otdi.
Toshkent viloyatida ta’lim tizimi xodimlari o‘rtasida yuz bergan mojaro bo‘yicha tekshiruv olib borilmoqda. Hodisaning videolavhasi ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan.
Videoda bir ayol erkakka nisbatan keskin e’tiroz bildirayotgani va unga bir necha marotaba urganini ko‘rish mumkin. Ushbu holat jamoatchilikda keng muhokamalarga sabab bo‘ldi va xizmat tekshiruvi boshlanishiga asos bo‘ldi.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, mojaro Ohangaron tumanida yuz bergan. Unda tuman maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi xodimlari hamda 35-maktab direktori ishtirok etgan.
Viloyat maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi vakillari voqea nazoratga olinganini, tekshiruv natijalariga ko‘ra tegishli choralar ko‘rilishini ma’lum qildi.

В Ташкентской области проверяют конфликт между сотрудниками системы образования
В Ахангаране начата проверка после конфликта между сотрудниками системы образования. Видео инцидента вызвало широкий общественный резонанс.
В Ташкентской области проводится проверка по факту конфликта между сотрудниками системы образования, кадры которого распространились в социальных сетях.
На видео видно, как женщина в эмоциональной форме высказывает претензии мужчине и наносит ему несколько ударов. Запись вызвала широкий общественный резонанс и стала поводом для начала служебного расследования.
Инцидент произошёл в Ахангаранском районе. По предварительным данным, в конфликте участвовали сотрудники районного отдела дошкольного и школьного образования и директор 35-й средней школы.
В управлении дошкольного и школьного образования региона сообщили, что ситуация находится под контролем, а по результатам проверки будут приняты соответствующие меры.