O‘zbekistonda taksi xizmatlari narxi oshishda davom etmoqda
O‘zbekistonda taksi xizmatlari qimmatlashdi: noyabr oyida tariflar 0,5 foizga, yil boshidan buyon esa 7 foizga oshdi, deya xabar berdi Milliy statistika qo‘mitasi.
O‘zbekistonda taksi xizmatlari narxi yana oshdi. Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025 yil noyabr oyida yo‘l haqi oktabrga nisbatan o‘rtacha 0,5 foizga qimmatlashgan.
Umuman olganda, joriy yil boshidan buyon taksi tariflari 7 foizga oshdi. 2024 yilning shu davri bilan solishtirilganda esa narxlar o‘sishi 12,2 foizni tashkil etgan.
Avvalroq Yandex Go servisida ishlovchi haydovchilarning mehnat sharoitlaridan noroziligi haqida ham xabar berilgan edi. Taksi haydovchilari yuqori komissiyalar va agregator tomonidan qo‘yilgan qat’iy talablarni tanqid qilgan. Norozilik belgisi sifatida e’lon qilingan bir kunlik boykot esa vaziyatga jiddiy ta’sir ko‘rsatmadi.

В Узбекистане продолжается рост цен на услуги такси
Услуги такси в Узбекистане подорожали: в ноябре тарифы выросли на 0,5%, а с начала года — на 7%, сообщает Нацкомстат.
В Узбекистане зафиксировано очередное подорожание услуг такси. Согласно данным Национального статистического комитета, в ноябре 2025 года стоимость поездок увеличилась в среднем на 0,5% по сравнению с октябрём.
В целом с начала текущего года тарифы на такси выросли на 7%. Если сравнивать с аналогичным периодом 2024 года, рост цен составил 12,2%.
Ранее также сообщалось о недовольстве водителей условиями работы в сервисе Yandex Go. Таксисты указывали на высокие комиссии и жёсткие требования со стороны агрегатора. При этом однодневный бойкот, объявленный в знак протеста, не оказал существенного влияния на ситуацию.