Toshkentda 54 yoshli erkak jamoat transportida jinsiy tegajoqlik qilgani uchun 5 sutkaga qamoqqa olindi. Hodisa 11-sentabr kuni “Xalqlar do‘stligi – Sirg‘ali” yo‘nalishidagi 11-avtobusda sodir bo‘lgan.
Ichki ishlar bosh boshqarmasi matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, fuqaro F.S. yo‘lovchi ayollarga qo‘l tekkizib, odobsiz xatti-harakatlar qilgan. Uning harakatlari videoga olinib, ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan.
17-sentabr kuni Chilonzor tumani profilaktika inspektori tomonidan ma’muriy huquqbuzarlik bo‘yicha bayonnoma tuzildi. E’lon qilingan videoda erkak aybini tan olib, shunday degan:
“‘Do‘stlik’da yonimda qiz turib qoldi. O‘zimni tuta olmadim, qo‘lim uning orqasiga borib tegdi. Shunday bo‘lib qoldi. Men sharmanda bo‘ldim va uzr so‘rayman”.
Chilonzor tuman sudining qaroriga ko‘ra, F.S. Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 41-1-moddasi 1-qismi (“Jinsiy tegajoqlik”) bo‘yicha aybdor deb topilib, 5 sutka ma’muriy qamoq jazosiga hukm qilindi.

«Я опозорился» – в Ташкенте мужчина получил 5 суток ареста за сексуальные домогательства в автобусе
54-летний житель Ташкента получил 5 суток ареста за домогательства к пассажиркам в автобусе. Инцидент сняли на видео, мужчина признал вину и извинился.
В Ташкенте 54-летний мужчина арестован на 5 суток за сексуальные домогательства в общественном транспорте. Инцидент произошёл 11 сентября в автобусе № 11 маршрута «Халклар дустлиги – Сиргали».
По данным пресс-службы ГУВД, гражданин Ф.С. совершал непристойные действия, прикасаясь к пассажиркам. Его поведение сняли на видео, которое разошлось в соцсетях.
17 сентября инспектор профилактики Чиланзарского района составил протокол об административном правонарушении. В опубликованном ролике УВД мужчина признал вину и заявил:
«На “Дружбе” рядом со мной встала девушка. Не удержался, рука потянулась к её спине. Так получилось. Я опозорился и прошу прощения».
Решением Чиланзарского районного суда Ф.С. признан виновным по части 1 статьи 41-1 Кодекса об административной ответственности («Сексуальные домогательства») и приговорён к 5 суткам административного ареста.